Ingrediencie

Ovsené vločky jemné (aj iné vločky sú vhodné)
250g.
soľ štipka
smotana kyslá 200ml
bryndza 150-200g.
mlieko 250ml
voda 250ml
slaninka 50g.

 

Tagy receptu

Bryndzové vločky

Postup

Postup prípravy vločiek s bryndzou pre 2-3 porcie je jednoduchý, oproti príprave klasických halušiek až nudný :-). Čas prípravy jedla zaberie asi 15 minút.

Do malej rajnice si zmiešame vodu z mliekom v rovnakom pomere. Predtým ako začne vrieť pridáme vločky a uvaríme si kašu, to znamená povaríme kašu asi 5-8 minút na menšej teplote. Doriedime podľa potreby, každý podľa svojho gusta. Pridáme štipku soli (ale nie je to nutné pretože bryndza je slaná.) Stále miešame, aby sa nám neprilepila na dno. Po uvarení nachvíľku odstavíme. Horúcu vločkovú kašu naložíme na taniere. Vločky môžeme prestriedať za ovsené Jumbo, ražné, špaldové, kamutové. Dokonca výborné sú aj ryžové.

V miske si vymiešame kyslú smotanu s bryndzou do polotekutej hmoty. Zmes naložíme na ovsenú kašu na pripravených tanieroch. Nešetríme na sebe, pretože bryndza je zdravá a kaša z vločiek znesie aj viac smotanovo-bryndzovej hmoty.

Určite nezabudnime na rozpraženú slaninku, ktorou si to dochutíme a trochu omastíme. Omastiť túto zmes je dôležité tak ako pri haluškách. Samozrejme môžeme zameniť slaninku za rozpraženú cibuľku, alebo tofu, čokoľvek čo vás napadne.

Ďalej si už len vychutnávame a mľaskáme. Pokojne spomínajte na všetky halušky, ktoré ste kedykoľvek jedli. Po tomto bleskovom recepte si už málokto doma bude zdĺhavé halušky robiť, už len ozajtní zarytí haluškojedi :)

Doprava zadarmo od 29€
Rýchla expedícia
Zbieram Niq body
Premium BIO
Eco friendly
Remeselná výroba