Ingrediencie

horká čokoláda 300g
amaranthové vločky 60g
pekanové orechy 40g
brusnice 50g
višne 40g
Salad Seed Mix 40g

Kokos 30g

Tagy receptu

Čokoládová kôra s amarantom, semienkami a pekanovými orechmi

Postup

Príprava zmesi na čokoládovú kôru s amarantovými vločkami prebieha rýchlo a v jednej nádobe. Preto tento recept radíme k tým, kde sa množstvo potrebného riadu redukuje na minimum. Budeme potrebovať hrniec s horúcou vodou. Dva listy papiera na pečenie. Nad horúcim kúpeľom rozpustíme čokoládu. Zmes nám vyjde na dva dezerty, aj preto vieme urobiť podľa chuti rôzne druhy zdobenia ďalšími ingredienciami.

Do rozpustenej teplej čokolády, ktorú sme pripravili nad horúcim kúpeľom pridáme amarantové vločky a na jemnejšie nasekané (nie zomleté) pekanové orechy. Spolu dobre vymiešame. Teplú tekutú zmes necháme trochu vychladnúť, aby mala približne 35º-40ºC a následne ju rozdelíme a rozotrieme natenko na dva papiere na pečenie, ktoré sme si pripravili na tvrdej rovnej podložke alebo tácke, tak aby sa dali preniesť do chladnejšej miestnosti, alebo do police v chladničke.

Ešte polotekutú zmes zdobíme sušeným ovocím, nadrvenými kokosovými prúžkami a nakoniec posypeme zmesou semienok Naturiq Salad Seed Mix, ktorá zabezpečí tú správnu chrumkavosť celej kôry a dotvorí drsný výzor. S táckou jemne pobúchame a potrasieme aby nám unikli vzduchové bubliny a posýpka sa nám dobre prilepila.

Kôru prenesieme do chladničky alebo do chladnej miestnosti minimálne na jednu hodinu.

Po dôkladnom stuhnutí zmes náhodne polámeme na malé porcie tak ako nám príde vhodné. Takto nalámaná kôra sa dá uskladniť už v menšej nádobe v chlade.

TIP: zdobenie, samozrejme, sezónne obmieňame. Použitie čerstvého ovocia je vítané. 

 

Na prípravu sme použili

PREMIUM BIO
JUST ARRIVED
PREMIUM BIO
RAW
PREMIUM BIO
RAW
Doprava zadarmo od 29€
Rýchla expedícia
Zbieram Niq body
Premium BIO
Eco friendly
Remeselná výroba