Šalát z pohánky, červenej repy a bryndze

Postup

Recept je pre zhruba 4 osoby alebo porcie.

1. Rúru predhrejeme na 200°C. Dobre umyjeme hľuzy červenej repy a každú samostatne zabalíme do alobalu. Položíme na plech a pečieme 45 min alebo keď do hľuzy ide ľahko zapichnúť vidlička.  Repu odložíme bokom, necháme vychladnúť, ošúpeme a potom nakrájame na menšie mesiačiky, či kocky.

2. V hrnci s hrubým sendvičovým dnom na kúsku masla opražíme nasekaný malý strúčik cesnaku 1 minútku. Pridáme prepláchnutú pohánku a  2 minútky podusíme na masle . Zalejeme 250-300 ml vriacej vody  (na jeden diel pohánky pripadá 1,5-2 diely vody) a osolíme (nie ľudia s hypertenziou). Varíme len jednu minútu. Vypneme plameň, zakryjeme a necháme odstáť 20-30 minút. keď je pohánka mäkká tak ju schladíme v site pod studenou vodou a necháme odkvapkať. Alebo si to celé urobíme dopredu a necháme vychladnúť zo dve hodinky.

3. Teraz potrebujeme väčšiu misu, v ktorej sa všetko zmieša. Najprv do nej nalejeme olivový olej, pomarančovú sťavu, balzamiko a vidličkou alebo metličkou vyšľaháme – vznikne dresing.

4. A posledný rýchly krok (veď tvrdíme, že je to jednoduché) – do misy s dresingom pridáme nakrájanú červenú repu (na kocky alebo na plátky), rukolu, pažítku, premiešame. Potom pridáme pohánku a nahrubo nasekané lieskovce, ktoré sme predtým zľahka opražili v rúre alebo na panvici a zbavili šupiek. Opäť zľahka premiešame a nakoniec na povrch rozdrobíme hrudky bryndze. Chcete posypať čerstvo namletým čiernym korením? Tak si posypte.

Enjoy what’s good!

Na prípravu sme použili

JUST ARRIVEDPremium BIORAW

Bio Lieskové orechy

39.92/kg
27.96/kg
25.98/kg
25.32/kg
23.99/kg

Predpokladané dodanie 26.03.–27.03.

Premium BIO

Bio Pohánka lúpaná

10.2/kg
8.65/kg
7.99/kg
7.6/kg

Predpokladané dodanie 26.03.–27.03.