Karfiol s kokosom, sultánkami a kurkumou

Postup

Recept je pre zhruba 2-4 porcie v závislosti od toho, či karfiol bude hlavným jedlom alebo predjedlom.

Najprv do šťavy z jedného citróna namočte sultánky a pridajte med. Môžete doliať trochu teplej vody, aby sultánky boli ponorené a med sa s tekutinou dobre spojil.

Očistite karfiol, umyte a podľa preferencie ho rozdeľte buď na menšie ružičky alebo nakrájajte pozdĺžne na “rezne”. Chvíľu ho varte v pare (prípadne vo vode), ale len tak, aby zmäkol a zostal ešte stále chrumkavý. Potom ho rozložte na plech, pokvapkajte trochou olivového oleja, posoľte a pridajte čierne korenie podľa chuti. Grilujte v rúre (alebo pečte pri teplote 220ºC), kým nezačnú hnednúť okraje karfiolu. Zvyčajne to trvá 10-15 minút.

Na panvici zohrejte olivový olej a pridajte horčičné semienka. Pozor, aby olej nebol príliš horúci, inak začnú semienka prskať do všetkých strán. Stačí ich pražiť cca. 20-30 sekúnd. Pridajte cesnak a opäť dávajte pozor, aby sa nepripálil. Rovnako mu stačí 20-30 sekúnd. Pridajte kokos a opražte ho. Všetko robíme na miernom ohni. približne 5-6 minút. Pridajte nasekanú čili papričku (nie je to nutné, ak nemáte radi štipľavé), nastrúhaný čerstvý zázvor, kurkumu, soľ podľa chuti. Premiešajte a po pár sekundách odložte z ohňa. Pridajte citrónovú šťavu s hrozienkami a medom, opäť premiešajte.

Do misky alebo na tanier naukladajte karfiol a posypte ho kokosovou zmesou. Pre báječnú chrumkavosť to vylepšite posýpkou Supersnack SALAD mixu z našej ponuky NATURIQ. Konzumovať môžete teplé aj studené.

Na prípravu sme použili

JUST ARRIVEDPremium BIORAW
hrozienka bio sultanky

Bio Hrozienka – Sultánky

24.6/kg
21.96/kg
18.98/kg
17.99/kg
16.99/kg

Predpokladané dodanie 26.03.–27.03.

Premium BIO